cropped-Logo-FKC-Copy.png

Welkom op het blog van Xenonas Fos ke Choros op het Griekse eiland Kythira

Het ei voorbij

 

Hoe was jouw PaasWeekend?

Dit jaar viel het Orthodoxe Pasen samen met het Katholieke en Protestantse Pasen. Dat bracht een aantal Nederlandse vrienden naar Kythira die nog niet eerder een Grieks PaasWeekend hadden meegemaakt.

*lees ook: Blij met ei op Griekipedia (+nog meer foto’s)  

**klik op de foto voor een vergroting 

 

Gedurende de dagen voorafgaand aan het Griekse PaasWeekend neemt de drukte op het eiland toe. Er hangt een verwachtingsvolle spanning ien opgewekte sfeer in de lucht die ik zou kunnen vergelijken met de dagen voor Kerstmis in Nederland. Op zondag barst het bacchus festijn pas echt los met een Paaslunch die begint om twaalf uur en nooit meer lijkt te eindigen.

 

**klik op de foto voor een vergroting

 

Al sinds 2009 vieren wij de Paaszondag op de boerderij van Dimitris in Aroniadika. Een heerlijke plek onder de olijfbomen. We zaten nog niet of de jongelui daagden Albert al uit voor een voetbalpartijtje. En zo geschiedde, na het lam, de kip en de zoete toetjes. Om zes uur verlieten wij het strijdtoneel om ons te verplaatsen naar het terras thuis, met een zalig kopje kruidenthee en een fraaie zonsondergang.

Και του χρόνου!

Anita

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.